Finansēšana

Lauksaimnieka darbs nav iedomājams bez atbilsošas tehnikas, taču tās iegādes izmaksas nav lētas, turklāt, ne visi nepieciešamo var iegādāties uzreiz, tapēc nereti nākas meklēt dažādus papildus risinājumus.

ARME saviem klientiem piedāvā iespēju tehnikas finansēšanai trīs veidos:
  1. Sadarbībā ar nebanku aizdevēju ērti un vienkārši noformēt patēriņa kredītu tehnikas iegādei līdz 5000 €, sadarbojoties ar līzinga kompāniju SIA InCREDIT GROUP.
  2. Sadarbībā ar Latvijas vadošajām bankām ērti un vienkārši noformēt kredītu tehnikas iegādei sākot no 5000 €
  3. Visu mūsu tehniku iespējams iegādāties Eiropas lauksaimniecības fonda lauku attīstībai atbalsta pasākumu ietvaros. Plašāka informācija – lauku atbalsta centros.
Ņemot vērā, ka katrai bankai ir atškirīgi nosacījumi un procentu likmes, precīzas informācijas iegūšanai nepieciešams vērsties pie banku konsultantiem.
Kredītēšanas noteikumi:

Patēriņa kredītu var saņemt jebkurš Latvijas Republikas iedzīvotājs un ārsvalstu pilsonis, kuram ir izsniegta LR uzturēšanas atļauja;

Jums jābūt pastāvīgiem ikmēneša ienākumiem;

Kredīta ņēmēja vecums: no 21. gada līdz 70 gadiem uz kredīta atmaksas brīdi;

Kreditējamā summa: no 70 EUR  līdz 5000 EUR, virs 1400 EUR pirmā iemaksa no 15%;

Kredītēšanas termiņš no 3 līdz 36 mēnešiem;

Patēriņa kredītu iespējams noformēt pirkuma veikšanas brīdī, iegādājoties Jums aktuālo tehniku.

InCredit konsultante Iveta Kallisa

Telefona numurs  +371 27746742

E-pasts: iveta.kallisa@incredit.lv

ES
Lauksaimniekiem finansējums ir pieejams no vairākām ES programmām, īpaši kopējās lauksaimniecības politikas ietvaros. Finansējums ir pieejams arī no Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (ELFLA) un valsts/reģionālajiem un dažreiz arī privātajiem avotiem. Katra ES valsts definē nosacījumus atbalsta sniegšanai pati savā darbības programmā un ir atbildīga par finansējuma pārvaldību savā teritorijā. ES finansējums arī palīdz lauksaimniekiem apgūt jaunas metodes un modernizēt vai pārstrukturēt saimniecības. To piešķir arī plašākiem mērķiem, lai uzlabotu dzīvi laukos, radot darbvietas un sniedzot pamatpakalpojumus.

Eiropas Savienības (ES) struktūrfondu atbalsts ir iespēja kā iegādāties lauksaimniecības tehniku, tomēr, lai uz to pretendētu nepieciešams rakstīt projektu. Lauksaimniekiem šajā jautājumā palīdzību sniedz Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs (LLKC). LLKC birojos Jums palīdzēs ekonomikas konsultants, sniedzot konsultācijas un pakalpojumus dažādos jautājumos, tai skaitā – projektu izstrādei ES fondu atbalsta saņemšanai, kas sevī ietver:

  • Konsultācijas par ES fondu atbalsta saņemšanas nosacījumiem;
  • Uzņēmuma atbilstības fondu nosacījumiem izvērtēšana;
  • ES fondu līdzekļu pieprasīšanas pieteikumu – biznesa plānu/projektu sagatavošana;
  • Cenu aptauju tehnisko specifikāciju sastādīšana; cenu piedāvājumu atbilstības LAD prasībām izvērtēšana un to apkopošana;
  • Konsultācijas ES fondu pieteikumu pavaddokumentu sakārtošanā;
  • Uzņēmumu interešu pārstāvēšana administrējošajā institūcijā projekta izskatīšanas gaitā;
  • Projekta izstrādes izmaksas ES fondu atbalsta saņemšanai sastāda 2% no projekta attiecināmajām izmaksām.

Papildus:

http://new.llkc.lv/